Tetaş Holding Binası

PEGASUS LaRgo / FS700P SERİSİ DİKİŞ MAKİNESİ

Firma Kataloğu

Kataloğumuzu indirin

PEGASUS LaRgo / FS700P SERİSİ DİKİŞ MAKİNESİ

 

 

 

 


PEGASUS LaRgo / FS700P SERİSİ DİKİŞ MAKİNESİ

 

 

 

Şartlar Ne Olursa Olsun Sorunsuz İlerlemek ! 

 

 

 

Şartların ne olduğu veya operatörün ne kadar yetenekli olduğunun hiçbir önemi yok.

İğne ve iplik en güzel dikişi meydana getirmek için operatör ile ahenk içinde hareket edeceği eşsiz bir tecrübe.

LaRgo’nun hatasız ve hassas ritmi kullanıcısını mükemmel dikiş kalitesini yakalamak için en doğru  şekilde yönlendirecektir.

Uzun yıllara dayanan dikiş bilgisi ve teknik birikimin ,  LaRgo’da   iğne ve ipliğin yardımıyla  her gün mükemmel dikiş meydana getirerek hayat bulduğuna şahitlik edeceksiniz.

Hep Birlikte Geleceğe Doğru İlerliyoruz . 

Dikimi kolaylaştırır ve Dikiş Kalitesini Yükseltir.

 

 

 

LaRgo, spor giyim vb. giysilerde  kullanılan bazı fonksiyonel kumaşların (örgülü,Delikli) ki bunlar çok çeşitli esneklik derecelerine sahip olabilirler ,dikimini kolaylaştırıp  mükemmel dikiş kalitesi sağlar.

Yetenekli Operatörlerin sahip olduğu, kumaşı düzgün bir şekilde gerdirerek kumaş dikme gibi becerisine ortadan kaldırır. Operatörün becerisine bakılmaksızın sürekli aynı kalitede ürün elde edilir.

Kusurlu ürünlerin sayısı azalır  ve verimlilik artar. 

Fark Yaratan Sağ ve Sol Bağımsız Diferansiyel Besleme Ayar Mekanizması !

 

 

 

*        Standart bir besleme mekanizması kumaşın aynı miktarını hep aynı oranda besler.

*        LaRgo‘da sağ ve solda birbirinden bağımsız  diferansiyel dişli oranı ayarlama kolları vardır, bu da LaRgo'nun kumaşın sağ ve sol taraflarını farklı diferansiyel oranları ile besleyerek özellikle esnek kumaşlarda mükemmel dikiş kalitesi meydana getirmesini sağlar.

*        Bu özellik sayesinde, doğru besleme miktarı ayarlanabilir ve her türlü esneklikteki farklı  kumaşları istediğiniz gibi dikebilirsiniz.

 


Pegasus’un Yeni Ürün Geliştirme Felsefesi

 

 

 

Tüm dünyada fabrikaları,atölyeleri ziyaret etmek dikilen kumaşları incelemek yeni ürünlerimizi geliştirirken PEGASUS'un geleneksel tarzıdır.

PEGASUS doğrudan müşterilerimizden dinler ve müşterilerimizin arzularını ürünlerimizi nasıl geliştirdiğimizle bağlantı kurar.

LaRgo, PEGASUS'un yeni ürünlerini geliştirirken kullandığı bu geleneksel tarz ile  yaratılmıştır.

Son yıllarda dikilen ürünlerin yapısı çevrenin ve zamanın değişimlerine yanıt verecek şekilde değişmiş ve çeşitlenmiştir. Kumaşlarla ilgili olarak yeni işlevler araştırılacak ve daha önce bulunmayan yeni kumaşlar birbiri ardına geliştirilecektir. Bu sebeple , operatörler yeni tür kumaşlar ile çalışırken her zaman daha özel becerilere ihtiyaç duyacaklardır.

Bununla birlikte, işyerlerinde her zaman vasıflı işçiler olduğu gibi yeni başlayan vasıfsız işçilerde bulunmaktadır.

Öyleyse, tüm bu operatörler yeni tür kumaşlar ile karşılaştıklarında çalışma verimliliği düşürmemek için ne yapacağız?

Bir örnek vermek gerekirse,

Operatörler spor kıyafetleri, taytları dikerken , çeşitli esneklik derecelerine sahip olan iki farklı kumaşta dikiş yapmak zorundadır.

Bu durum Operatörlerin yeni  ve özel beceriler geliştirmesini gerektirmektedir. Buna ek olarak, dikişler dekoratif amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Bu da operatörlerin her mm’yi çok dikkatli dikmesini gerekmektedir. zorundadır. Bu demektir ki operatör, iki kumaşı aynı anda dikerken bir kumaş parçasını gerdirmek zorunda kalmaktadır. Bu işlemi tamamlamak için, operatörün çok hassas gerdirme ayarlamaları yaparken aynı zamanda da  kumaşları dikmesi gerekiyor. Operatör için  bu işlemi her gün defalarca yapması , operatör yorgunluğuna neden olmaktadır.

İşte tam burası LaRgo'nun sahneye çıktığı yerdir !

LaRgo'da, sağ ve sol diferansiyel besleme oranları bağımsız olarak ayarlanabilir. Bu nedenle, operatör, kumaşın doğru şekilde gerdirirlen aynı zamanda dikiş yapma gibi çok özel bir beceriye ihtiyaç duymaz.

Herkes, kumaşı kolaylıkla ve tam doğrulukla dikebilir ve böylelikle kaliteli ve katma değerli ürünler elde edip verimlilik artar.

Sorunsuz ilerlemenize ve günlük işlerinizin keyfini çıkarmanıza yardımcı olmak istiyoruz. Değişen dünyanın yeni  standartlarına  ayak uydurmanız için  endüstrinin ilk teknoloji konsepti olan PEGASUS LaRgo'yu tecrübe etmeye sizi davet ediyoruz.

 
*NEDEN YENİ NESİL FS SERİSİ LOK GRUBUNA LARGO İSMİ VERİLDİ ? 

 

 

 

LaRgo’nun isminin arkasında yatan bilinmeyen hikaye.

Why do we give a nickname to the machine?

Neden bir makinaya takma bir isim veriyoruz?

“Takma isimle mi bir makine satacağız?”

*        Bu fikir aslında 2016’nın yazında  Satış Bölümü tarafından geliştirildi.Ortaya çıkan ürünün detayları R&D departmanı tarafından  kendileri ile paylaşıldığında anladılar ki bu sadece basit bir sistem ve alt model değil.Bu ürün lok dünyasında bir devrim niteliği taşıyan bir geliştirme.Ve bu mükemmel ürüne bir alt model olarak davranmanın bu ürüne karşı  büyük bir haksızlık olacağına karar verildi ve sistemin ana karakterini anlatan sağ ve sol bağımsız diferansiyel besleme ayar mekanizmasının en iyi anlatacak bir isim arayışına girildi.

* LaRgo ismine karar verildi.”
Niçin bu ismi yeni bir modele veriyoruz?

 

*        Fikir başladığında 100 aday vardı. Ürünü en iyi anlatan isimi belirleyebilmek için defalarca toplantılar düzenlendi.

*        Ve nihayetinde "LaRgo" ismine karar verildi.

"LaRgo" ismi müzik terminolojisinde "akan sesle oynamak/haraket etmek" anlamına gelen bir terimle ilişkilendirilebilir. "Bu ismin seçilmesinin başlıca nedeni, LaRgo'nun 1.ve3. harflerinin(L ve R) bu sistemi diğer tüm lok makinalarından farklı kılan ve karakteristik özelliği olan sol ve sağ bağımsız diferansiyel besleme ayar haraketinin ingilizce karşılıklarının baş harfleri olmasıdır.Ayrıca, "LaRgo" sesi iyi ve hatırlanması kolay bir kelimedir

A face plate describes what the machine is like.

 

 

 

*        Model İsmi Makinanın Sahip Olduğu Özelliklerini Anlatır.           

*        Model ismi aynı makine üzerindeki plakada yazan model numarası gibidir ve her makinaya iliştirilir ve genellikle ilgili üretim departman tarafından oluşturulur.Fakat bu sefer farklı olarak model ismi olan LaRgo, Satış departmanın en önemli pazarlama aktivitelerinden biri olarak kullanılmasına karar verilmiştir. 
İlk başta makine üzerine iki model plakası konmasına karar verilmişti.Bir tanesi FS700P serisi için diğeri de LaRgo olarak. Fakat, «LaRgo» özel bir mekanizması hem de özel tasarımı olan bir lok olduğu için bu iki plakayı da yerleştirecek yeterli alan makine üzerinde yoktu.Denemelerden de istenilen sonuç alınamadı.

Sonuç olarak iki plaka birleştirilerek yalnızca LaRgo için tek parça bir model plakası oluşturuldu.

Focusing on the design for the face plate

*        LaRgo’nun Özel Tasarım Plakasına Yakından Bakalım

 

 

 

*        Yapılan 15 farklı tasarımın her biri tek tek plaka haline getirilip makine üzerine takılıp uyumluluğunun kontrolü için resmi çekildi.

     

1-PEGASUS’UN EŞSİZ YAĞ SIZDIRMAZLIK SAĞLAYAN “YAĞ BARİYER” TEKNOLOJİSİ

 

 

 

İğne sürücü mekanizmasının tamamen kapalı olarak tasarlandığı dünyanın ilk lok makinasıdır.

Birçok noktada yeni geliştirilmiş conta sistemi kullanılarak yağ sızıntısı ve bulaşması engellenmiştir.Yağ Bariyer sistemi ürünlerinizi makina çalışırken veya dururken oluşabilecek yağ lekelerinden koruyarak iş yapış kalitenizi yükseltir.

 

 

 

Yeni Nesil Otomatik Ayak Baskı Ayarlayıcı (PP)

 

 

 

Ek yerlerinden geçerken kumaşın kalınlığı yada karakteristiği değişse bile baskı ayağının kumaş üzerindeki baskısı değişmez ve kumaş üzerindeki etkisi o kadar az olur.Böylelikle dikiş esnasında ortaya çıkabilecek ayağın baskısına bağlı kumaş hataları ortadan kaldırılır.

 

Ayak baskı ayağı basıncı sayısal formda ifade edilebilir. Bu nedenle, her kumaş için baskı ayağı basıncını doğru bir şekilde ayarlamak kolaydır ve bıçağın üst üste binme basıncı aynı anda azaltılabilir, böylece bıçağın ömrüde uzar. 

Ayak kaldırma (PL)

 

 

 

Pedalın geriye doğru basılması ile ayağın yukarı kalkması sağlanır.Kullanıcının verimliliğini artırır. 

İğne/iplik Soğutma Sistemi (HR)

 

 

 

HR iğne iplik soğutucu sistem ile iğnenin ısınması önlenerek ipliğin iğneden sorunsuzca geçmesi sağlanır ve mükemmel dikiş kalitesi elde edilir.

HR iğne iplik soğutucu sistem ile iğnenin ısınması önlenerek ipliğin iğneden sorunsuzca geçmesi sağlanır ve mükemmel dikiş kalitesi elde edilir.Zincir iplik kesme sistemi

 

 

 

Hava ile kontrol edilen zincir iplik kesme sistemi.Makas kullanımını ortadan kaldırır.Çalışanın verimliliğini artırır.Fire Emiş Sistemi Pnömatik emiş sistemi sayesinde dikiş sırasında oluşan kesme atığını emerek temiz ve rahat çalışma koşulları sağlar 

Operatörler, makinenin çalışması ve durdurulması işlemleri esnasında hızlı tepki nedeniyle stres hissetmezler.

Tabla altında kullanıcıyı rahatsız edecek bir motor olmadığı için en iyi kullanım şartını  yaratır 

 

LarGo’nun Alt Modelleri

 

 

 

LaRgo,  pazarın tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir alt sınıf sınıfına sahiptir.

Kumaş kenarı için iki tür kesim mevcuttur; tek ve çift kenar kaplamalar.

Tek Taraflı Kumaş Kesim(Sağ taraf kumaş kesim)

 

 

Özellikleri

 

FS700P Serisi
Sağ ve Sol bağımsız diferansiyel dişli sistemi,yağ bariyer sistemi,4 iğne,Kollu sistem zincir dikiş lok makinası

 

 

 

TETAŞ İÇ VE DIŞ TİC. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır © 2021

Web Tasarım ARA